https://vimeo.com/206136951

Відсутність

21.02.2017 - 13.03.2017

Виставка Віктора Савківа «Відсутність» відбувалася у галереї Vozdvizhenka ARTS HOUSE з 21 лютого до 13 березня. В своїй роботі художник апелює до традиції так званого «концептуалістського проекту», в якому завоювання та осмислення Відсутності\Ніщо\Порожнечі ведеться на рівні понять, концептів, в просторах, що розкриваються між предметом та його найменуванням.

У своїй роботі Віктор Савків намагається досягти максимальної прозорості простору, де візуальна порожнеча пов’язана з крайньою нечіткістю і неоднозначністю сенсового навантаження. Небуття, ніщо і порожнеча стають умовними зображеннями, темою, змістом, поняттям…

Йоган  Гейзінга в 1938 році в книзі «Людина і культура» задається питанням : «… які небесні знаки осяяли сучасність?» І відповідає: «почуття кризи, безпорадність, здичавіння, оману, сліпа ілюзія, лицемірство, втеча від сумнівів в самообман …» Ці «знаки сучасності» і намагається артикулювати художник в своїй роботі.

Віктор Савків дає авторську інтерпретацію теми порожнього простору. Він на власний розсуд заповнює цю порожнечу, а також дає глядачеві можливість наповнити її своїми думками, враженнями та емоціями, конструюючи певну ситуацію для рефлексії.  Пропускаючи авторський месседж  через призму своєї свідомості, глядач стає об’єктом цієї виставки.

Завдяки засобам масової інформації, технологічному прогресу та іншим чинникам будь-хто може стати митцем. Мистецтво не є тепер священною цінністю, якою може бути наділений лише «справжній художник». Цим і користується Віктор Савків, створюючи прецедент «зазіхання» на територію мистецтва «людиною з вулиці».

 

Віктор Савків:  

«Вiдсутнiсть,  рус.- «отсутствие»

англ. «absence», «lacking»

Состояние, когда нет в наличии кого-либо или чего-либо, что должно быть. Не нахождение кого-либо в данное время в данном месте. (Википедия). 

 Украинское слово «вiдсутнiсть», на мой взгляд, более подходящее, более емкое, чем русское «отсутствие». Мне нравится сочетание слов  «присутствие» «вiдсутності».

Мы постоянно сталкиваемся с фактом отсутствия чего-либо, что  должно быть в нашем представлении, потребности в нем, необходимости или желания.

 Отсутствие свободы, возможности, желания, предмета, партнера, потребности, справедливости, радости, работы, успеха, мысли, здоровья, жизни в конце концов.  Набор слов столько же бесконечен, сколько набор наших представлений о потребностях .

В своей работе я попытался исследовать и показать это присутствие отсутствия. Физическое проявление «вiдсутності», относящееся к пониманию сути современного искусства и форм его презентации. Попытка выйти из нарратива отношений галереи и аудитории. Область моих знаний выражена в отсутствии самого предмета экспозиции.

Данная работа – результат моих размышлений и экспериментов с пространством за последние два года.

 

 

Відсутність
БільшеЗгорнути