Олександр Мільштейн. Вікна у П’ятиполь (Київ)

12.10.2017 - 12.11.2017

12.10 у просторі Vozdvyzhenka Arts House відбулося відкриття виставки, яка влітку була презентована у львівській “Дзизі”. Київське відкриття відбуться у рамках фестивалю “Міст з паперу” (Харків), де 5 жовтня відбулася презентація книги Олександра Мільштейна “П’ятиполь”. Юрій Андрухович, Юрій Лейдерман та видавець Віктор Савків разом з автором книги вели розмову про те, чим є “П’ятиполь”.

Як каже сам автор: “П’ятиполь – вигадане містечко у реальній Україні десь між Полтавою і Києвом. Ймовірно, тому його вікна виявилися не менш розтяжними і рухливими, ніж Windows”.

Олександр Мільштейн народився у 1963 році у Харкові, в 1985 році закінчив мехмат ХДУ. Відпрацювавши три роки молодим фахівцем в НДІ, де написав свої перші оповідання, спробував перейти звідти до лабораторії ХДУ, яка повинна була зайнятися пошуками квантової концепції фізичних основ людської свідомості. Після провалу роботи лабораторії Олександр почав писати. У 1995 р. переїжджає в Мюнхен. За цей час вийшли шість книг: чотири в Москві і дві в Харкові ( “Кодекс парашутиста”, 2013 (видавництво “Фоліо”), “Піноктіко”, 2008 (видавництво “Формат”). Остання на даний момент книга, “Паралельна акція”, 2014 (видавництво “ОГИ”) увійшла в шорт-лист премії «НОС» і отримала «Руську премію». Книга “Контора Кука” у 2017 році потрапила у лонг-лист “Премії П’ятигорського”. У 2013 почав малювати. У березні 2016 року в Мюнхені, в SDI (Інститут мови і перекладу) відкрилася перша виставка Олександра під назвою “Rays and Other Letters”. У квітні 2016 брав участь у фестивалі “Книжковий Арсенал”, куди був запрошений Юрієм Андруховичем. Поряд з читанням текстів та дискусією були показані й картини Мільштейна. У травні 2016 взяв участь у виставці “Do not be afraid, you are already dead!”, що відбулася у галереї “FOE156” (Мюнхен). У червні 2017 картини Олександра Мільштейна стали учасниками великої польсько-української виставки “ART-WORK”, яка проходила у “Мистецькому Арсеналi” і в серпні 2017 переїла в Міську галерею міста Вроцлав (Польща). Сьогодні Олександр Мільштейн живе та працює в Мюнхені.

“Більшість картин, представлених на виставці, безпосередньо пов’язані з книгою: вони просто знаходяться всередині неї, в чому легко буде переконатися, відкривши її. Але деяка частина не пов’язана з книгою ніяк і викликана сюди, скоріше, самим топосом “вікон”.

Виставку супроводжує текст художника та літератора Юрія Лейдермана.

Виставка і книга Олександра Мільштейна – це подорож, для кожного відвідувача своя. Символічно те, що сама виставка-книга, або книга-виставка також подорожуватиме містами України. Далі Vozdvizhenka Arts House презентує проект у Харкові та відкриє ще одну виставку у своєму просторі у Києві.

Олександр Мільштейн. Вікна у П’ятиполь (Київ)
БільшеЗгорнути