Мітя Чуріков. Synthetic landscape

23.03.2017 - 16.04.2017

Мітя Чуріков

“Synthetic landscape”

23.03. – 16.04

В своїй роботі “Synthetic landscape” Мітя Чуріков розмірковує над проблемою оточуючого середовища та торкається теми штучного, створеного людиною урбаністичного ландшафту, фокусуючи свою увагу на матеріалах, з яких він складається. Це певний зріз поверхонь, з якими людина стикається кожен день, торкається та використовує їх не помічаючи, але які несвідомо формують образ сучасного міста та впливають на наше сприйняття суспільного простору. Посилання на архітектурний ландшафт і сучасний дизайн, які художник зчитує в фасадів будівель, офісних приміщень, вулиць, переосмислюються ним в скульптурах , об’єктах та відео-фото-творах.
Чуріков, зокрема, зачіпає проблему, пов’язану із впливом людини на навколишнє середовище та фіксує зміни, які відбуваються в міському просторі.

Мітя Чуріков: «В своїй роботі я створив об’єкти з тих матеріалів, з якими ми стикаємося щодня: кахельні плити та хромовані металеві труби. На об’єктах закріплені смартфони. Вони стали частиною нас і від них також залежить наше сприйняття навколишньої дійсності. Це і відео, і фото, через які ми сприймаємо реальність. Карти та навігатори, які своїми алгоритмами ведуть нас по маршруту, який ми, можливо, і не вибрали б.
Відео, які можна побачити на екранах смартфонів, я знімав протягом останніх років, в основному в поїздках. У відео я використовую 3D матеріал від компанії Google або рендеринг, створений на основі фотографій, так звана – фотограмметрія. У відео немає ні ієрархії часу, ні географічної класифікації. Урбаністичний ландшафт різних міст перетворюється в суцільний. Це не рефлексія на факти або політичні події, це портрет поверхонь матеріалів, з яких складається наше довкілля, якийсь культурний шар, який в майбутньому буде стільки ж говорити про нас як і тексти, фільми, які ми створюємо. У цьому випадку, я розглядаю матеріали як “Seiendes”, щось суще, як повністю автономний предмет, який знаходиться в невидимих зв’язках і призначеннях, в наслідок чого стає ключовим елементом цифрового «Storytelling». Сам же ландшафт я розглядаю як тендітну систему, яка не має постійної форми, яка в залежності від місця положення глядача видозмінюється. Йдеться в буквальному сенсі про міську культуру, тобто культурне явище, яке виникло в міському середовищі і в своїй легітимації тільки цьому середовищі і зобов’язана”.

Мітя Чуріков (1985 р.н.)
Народився в Києві
Навчався в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури в Києві та Berlin University of Arts UdK (Університет мистецтв, Берлін)
2006 року переїхав до Берліну

Мітя Чуріков. Synthetic landscape
БільшеЗгорнути
Vozdvizhenka Arts House 32
04071, Україна
м. Київ, вул. Воздвиженська, 32
тел.: +38 066 546 18 07
info@32vozdvizhenka.com
www.32vozdvizhenka.com

Працюємо:
вт - пт 15.00 - 19.00
сб - нд 11.00 - 19.00
Напишіть нам
04071, Україна
м. Київ, вул. Воздвиженська, 32
тел.: +38 066 546 18 07
info@32vozdvizhenka.com
www.32vozdvizhenka.com

Працюємо:
вт - пт 15.00 - 19.00
сб - нд 11.00 - 19.00