Простір Уваги

04.03.2016 - 16.03.2016

«Простір уваги»

Галерея Vozdvizhenka Arts House cпільно з «Метод фондом» ініціює експериментальний освітній проект «Простір уваги» для художників та випускників художніх освітніх закладів.

Запроваджуючи освітню програму, галерея формує ситуацію для розвитку некомерційних експериментальних мистецьких практик та появі нових імен, що є в фокусі інтересів галереї.

«Простір уваги» надає учасникам можливість отримати нові навички та досвід практичної роботи, а також глибше зрозуміти контекст, що визначає функціонування культурних інституцій.

Особливістю освітньої програми «Простір уваги» 2016-го року стане обумовленість місцем – навчання проходитиме у виставковому залі серед сформованих художниками і кураторами висловлювань, отже в полі уваги глядачів. Важливим полем рефлексії стане внутрішня робота групи, відтак заняття набуватимуть перформативної форми.

Програма буде фокусуватися на присутності твору, жесту, дії художника у публічному просторі (просторі спільного). Буде розглянута ідея виставки як основної форми репрезентації, яку приймає сьогодні мистецький процес – її релевантність та альтернативи.

На практичних семінарах, учасники проекту спільно тестуватимуть мистецтво як метод, інструмент чи спосіб дії через створені кураторами ситуації та провокації. Учасники зможуть розібратись, як виникає дія і як вона узгоджується з ідеєю; зрозуміти логіку створення композиції як об’єктної, так і ситуативної. Приділимо увагу питанню, як мистецькі висловлювання формують способи сприйняття.

На теоретичних семінарах спробуємо прояснити, які саме смисли вкладають теоретики і практики у вираз «сучасне мистецтво» і як ці смисли впливають на обґрунтування уявлень про сутність і специфічність мистецтва. Відповісти на питання: “Що таке сучасне мистецтво?”, не намагаючись знайти характерні ознаки, які би відрізнили його від періодів модернізму та постмодернізму, а, радше, розуміючи «сучасне мистецтво» як спосіб ставлення до актуальності, спосіб мислити і відчувати, спосіб дії та поведінки.

 

Кураторки: Катерина Бадянова та Лада Наконечна.

Лада Наконечна – художниця, учасниця групи Р.E.П., співзасновниця й учасниця кураторської групи «Худрада». Співзасновниця «Метод фонду», Київ.

Катерина Бадянова – мистецтвознавиця. Учасниця кураторського об’єднання ХудрадаСпівзасновниця «Метод фонду», Київ.

 

Простір Уваги
БільшеЗгорнути