La Cheka

09.09.2015 - 01.11.2015

Vozdvizhenka Arts House в рамках Київської Бієнале The School of Kyiv презентувала проект політичного іспанського художника Педро Х. Ромеро “La Cheka”, заснований на історичному архіві (Archivo F.X.), над яким художник працює з 1999 року.

 
В своїй інсталяції Педро Х. Ромеро відтворює авторську психотехніку тортур Альфонсо Лавренчич. Французький художник і архітектор словенського походження, студент Баугаусу, анархіст Лавренчич винайшов так звані “кольорові клітки” – спеціальні камери катування для франкістів, які використовувала Республіканська поліція під час Громадянської війни.  


Архітектор спроектував “La Cheka” у 1937 році в Барселоні, спираючись на текст роботи Кандинського “Про духовне в мистецтві”. Кожна з таких “психотичних” камер виглядала, як авангардистська інсталяція. В них використовували ряд дадаїстських формальних елементів та елементи геометричної абстракції, як один з методів психічного катування. 


В галереї  Vozdvizhenka Arts House експоновувалася камера – “La Cheka”, а також багато текстів, фотографій та відео, покликаних якомога об’ємніше відновити  історичний факт.

 

La Cheka
БільшеЗгорнути