Портрети та смуги

22.09.2016 - 13.11.2016

З 22 вересня по 13 листопада у Vozdvizhenka Arts House тривала виставка Юрія Лейдерман «Портрети та Смуги» (живопис).
В одному з інтерв’ю Юрій Лейдерман сказав: «Я, можна сказати, припинив бути художником contemporary art – робити інсталяції тощо, перейшов до традиційних медіа. Я завжди говорив, нехай з деякою іронією, що у старості  кину все це сучасне мистецтво і повернуся до живопису. Адже я і починав з живопису – щось таке між експресіонізмом і абстрактним експресіонізмом. Останніми богами в історії мистецтва для мене були Джексон Поллок і Марк Ротко. Все, що потрібно було після, здавалося мені свого роду анекдотом. Нехай вельми цікавим, дотепним, але не більше того, – на кшталт шістнадцятої смуги радянської «Літературної газети».
Живопис Юрія Лейдермана існує на перетинах і розривах між експресіонізмом і мінімалізмом. Його роботи будуються через якийсь патетичний жест, який дивним чином раптом отримує механістично, орнаментальне підтвердження. Так художник коментує свої живописні роботи: «Орнамент і пафос тільки більше ставлять один одного під сумнів, бо пафос здається занадто натужно, а орнамент – розірваним і незграбним. Обидві ці іпостасі зливаються в  обіймах і анігілюють один одного в якомусь звільняючому недискурсивному стрибку».
Виставка «Портрети і Смуги» будується не за формальним, а скоріше, автобіографічним принципом, як і перша виставка Юрія Лерйдермана в Vozdvizhenka Arts House «Пісня «Товариш», яку ви можете знайти у нас на сайті. Своєрідною живописною мовою художник розповідає історію смуг і портретів відбитих в його долі.

Портрети та смуги
БільшеЗгорнути