Що це за номер? № 32? Сатніслава Орловська про 32Vozdvizhenka ARTS HOUSE. BAR/32. Old fashined radio.

Довга вулиця. Ряди табличок: 30, 32, 34, або, наприклад, 9-19, 21-23. Що за ними? Які ідеї і люди? Будемо писати про все в рубриці «№». Почали з №32.  Розповідає Станіслава Орловська.

Що тут?

Галерея 32 Vozdvizhenka ARTS HOUSE, Old Fashioned Bar / 32, Old Fashioned Radio

Як тут?

Ось тільки уявіть: кінематографічна Воздвиженка, густі сутінки, вікна і шпилі, червона неонова вивіска BAR — а далі напівтемрява, Арета Франклін, соул і той самий old fashioned.

Відчиняються двері: морозне повітря вривається в простір і тане, чоловік в окулярах замовляє келих Pinot Gridgio і випиває його під «If you want a do right all days woman, you’ve gotta be a do right all night man». Гарне радіо. Чудовий кадр з фільму «нуар». Годину тому за сусіднім столиком чоловік і жінка міцно закохалися один в одного, обговорюючи останню виставку Лейдермана. Через годину починається джаз.

З чого все починалося

День народження арт-простору — 20 березня 2015 року. Саме тоді відкрилася перша партнерська виставка разом із симпозіумом сучасного мистецтва «Бірючий». Перший самостійний проект відбувся пізніше — це була виставка Павла Керестея «Szupernova». До речі, Керестей — далеко не єдиний з художників галереї, який живе не в Україні, але тим не менш не втрачає зв’язку з київською / українською арт-сценою.

Для чого і для кого?

Для проектів, яким складно знайти місця в приватних галереях, — наприклад, для концептуалістів, медіапроектів і хепенінгів типу Master Art.

Пам’ятаєте, коли Микита Кравцов, Жанна Кадирова, Олексій Сай, Стас Волязловський, Віктор Покиданець, Максим Мамсиков і Семен Храмцов орендували офіс всередині галереї і відкрили фірму з виробництва якісного мистецтва? Нам це цікаво.

Або ось, наприклад, ТанцЛабораторіум — художня група, яка вже 10 років досліджує тілесні / перформативні практики. 10 років. А ми стали першою галереєю, з якою вони реалізували проект.

Нам важливо не тільки художнє висловлювання саме по собі, але й те, щоб вперше воно було реалізовано саме у нас. Іноді варто, аби воно взагалі формувалося безпосередньо в 32 Vozdvizhenka ARTS HOUSE. Як це було, наприклад, з першою виставкою Юлія Лейдерман — Пісня «Товарищ».

Або його новий проект «Портрети і смуги» — безумовно, етапний. Повернення до живопису, нова віха в його творчості, і ця віха пов’язана з нами, це відбувається тут і зараз».

Ключові проекти

Думаю, нам дуже пощастило з проектом Педро Х. Ромеро «La Cheka».

Художник на основі архівних даних відтворив авторську психотехнічну камеру тортур для франкістів, створену Альфонсо Лавренчічем в 1937.

Master Art і Пісня «Товариш» теж були знаковими, я вже говорила про них.

Перераховую і ловлю себе на тому, що називаю їх не в порядку значимості, а просто, тому що вони першими спали на думку. Але це не означає, що інші поступаються їм.

У нас не було проекту, про який би ми шкодували. Не було жодного проекту непотрібного, порожнього. Ще така важлива деталь: те, що люди бачать на виставках, це ж тільки мала частина, верхівка айсберга. Важливим є те, що відбувається за кадром — дискусії, які викликають ту чи іншу подію, робота, яка випереджає висловлювання.

Взяти хоча б «Стратиграфію» — це не просто виставковий проект, це дискусійна платформа, де громадські активісти, художники, дослідники міста, представники влади були в одному просторі, обмінювалися думками про те, як врятувати місто від руйнації.

Для нас дуже важливо, щоб кожен проект був у чомусь проблемним, тиснув на больову точку.

Шляхи розвитку

Спочатку ми з’ясували для себе з якими мистецькими практиками, художниками, темами нам цікаво працювати в галерейному просторі. Потім ми визначились із специфікою нашого бару.

Це Old Fashioned бар. Чи не єдиний бар в Києві, де, якщо ви попросите Old Fashioned, бармен запитає у вас: «Який? У нас їх більше 10».

А ще пізніше ми зрозуміли, що ми створили дуже цікавий простір, але він обмежений стінами, а нам хочеться транслювати ідеї, які тут народжуються, ширше. Так ми створили радіо. Перші ефіри робили прямо за столиком в барі, а тепер у нас окремий кабінет редакції, студія звукозапису, все дуже професійно — над ефірами працює команда з 20 осіб.

І це, звичайно, тільки початок. Це як вічна подорож — маршрут формується вже в дорозі, головне розуміти напрям і те, з ким ти йдеш вперед.

https://gastroartvozdvighenka.kiev.ua/2016/11/04/shho-tse-za-32/

На фото: відкриття виставки Юрія Лейдермана “Пісня. Товариш”

Що це за номер? № 32? Сатніслава Орловська про 32Vozdvizhenka ARTS HOUSE. BAR/32. Old fashined radio.
БільшеЗгорнути