artukraine.com.ua: на Форуме издателей презентуют серию книг, написаных художниками

15 вересня в рамках Форуму видавців у Львові в Художньому об’єднанні «Дзиґа» виступлять художник і письменник Юрій Лейдерман, а також засновник галереї і видавництва Vozdvizhenka Arts House Віктор Савків. Вони представлять публіці серію книг, написаних художниками і письменниками в одній особі. Серед них будуть плоди роботи Леоніда Войцехова, Олександра Мільштейна і самого Юрія Лейдермана.


«Тексти для цих авторів є таким же виразним засобом, як пензель або ж олівець. І саме в формі книги є найкраща можливість використовувати їх разом. Тексти та малюнки, які самі по собі є окремими арт-об’єктами, для читача утворюють один наратив. Таких авторів дуже мало«, — розповідає Віктор Савків.

На презентації Юрій і Віктор піднімуть питання необхідності подібних видань, зачитають свої улюблені уривки з книг, розберуть творчі методи авторів і причину звернення до тексту кожного з них.


Юрій Лейдерман — один з головних художників одеської концептуальної групи, лауреат поетичної премії Андрія Білого і автор численних статей про мистецтво. Він дійсно легендарна постать в історії вітчизняного мистецтва. Саме Юрій є співзасновником одного з найважливіших течій пізнього концептуалізму — арт-групи Інспекція «Медична герменевтика».

На презентації можна буде побачити деякі ілюстрації, які увійшли до нової книги видавництва Vozdvizhenka Arts House — збірник «П’ятиполь» Олександра Мільштейна. Примітно, що автор сам проілюстрував свою книгу. Поглянути на роботи можна буде до 25 вересня включно.

«П’ятиполь» Олександра Мільштейна — третя книга видавничої серії Vozdvizhenka Arts House, поряд з «Проектами» Леоніда Войцехова і «Моабитскими хроніками» Юрія Лейдермана, яка цікава нам в першу чергу тим, що написана художником. Книга Олександра Мільштейна була видана напередодні Львівського книжкового форуму, тому крім презентації ми підготували виставку «Вікна в п’ятиполь». Експозиція робіт художника представлена ​​в галереї Дзиґа, що є чудовою нагодою для відвідувачів форуму побачити більшість робіт Мільштейна, які увійшли в його ж книгу«, —коментує Віктор Савків.

З 2016 видавництво Vozdvizhenka Arts House опублікувало три видання, які високо оцінили критики і професіонали. Ознайомитися з книгами

artukraine.com.ua: на Форуме издателей презентуют серию книг, написаных художниками
БольшеСвернуть