Літературний вечір-презентація книги “Моабітські хроніки””

Видавництво 32Vozdvizhenka Arts House презентує свою другу книгу – «Моабітські хроніки» авторства Юрія Лейдермана.

20.05.2017, 19:30

32 Vozdvizhenka Arts House

Учасники: Юрій Лейдерман, Віктор Савків, Нікіта Кадан

20 травня о 19.30 галерея 32Vozdvizhenka Arts House та благодійний фонд MayDayArt презентують книгу «Моабітські хроніки» художника та письменника Юрія Лейдермана. Презентація відбудеться у форматі діалогу Юрія Лейдермана з видавцем, колекціонером та другом Віктором Савківим, а також художником Нікітою Каданом, де вони спробують пояснити і розібрати смислову і літературну поетику художника. Після презентації відбудеться автограф сесія з Юрієм Лейдерманом.

У книзі текст перетинається з авторським живописом, який ілюструє та пояснює написане, та навпаки: текст пояснює намальване. На перший погляд, “Моабітські хроніки” – своєрідний “щоденник художника”. Однак при подальшому знайомстві текст розкривається як щось набагато більше і щось невловимо менше, викриваючи особистий характер щоденникової поезії. Сам автор визначає ці записи так: ”«Моабітські хроніки», ніби маленьких вірші у прозі про те, як емігрант поступово сходить з розуму – від старості, творчих невдач, ненависті до правлячого режиму на батьківщині. Але водночас зачіпає й інші теми – футбол, історія мистецтв, природа”.

«Моабітські хроніки» – друга книга, яка вийшла у світ за підтримки видавництва 32Vozdvizhenka Arts House. Першою стала книга «Проекти» Леоніда Войцехова. Видавництво спеціалізується на літературній творчості художників-концептуалістів.

Автор передмови Нікіта Кадан

 

Юрій Лейдерман – художник, поет, прозаїк.

Народився в 1963 в Одесі. З 1982 брав участь в квартирних виставках в Москві та Одесі. У 1987 спільно з С. Ануфрієвим і П. Пепперштейном створив групу художників концептуалістів “Інспекція Медична герменевтика”. Вийшов зі складу групи в 1990. Лауреат літературної премії Андрія Білого (2005). Член груп “Капітон” і “Корбюзьє”, 2008-2010. Живе і працює в Берліні та Києві.

Літературний вечір-презентація книги “Моабітські хроніки””
БільшеЗгорнути