«ОНИ УСТАЛИ?» cultprostir.ua

28 травня у галереї 32Vozdvizhenka ARTS HOUSE відбулася відкрита дискусія за участю колекціонера Андрія Супруненка, арт-критика Олександра Соловйова, художників Павла Макова та Олега Тістола, голови арт-інституції Віктора Савківа. Зустріч мала на меті у форматі живого спілкування означити найбільш актуальні проблеми сучасного українського мистецтва, арт-ринку, культурної журналістики тощо.

Так, колекціонер Андрій Супруненко, який нещодавно організував виставку «Вони втомились» в 32Vozdvizhenka ARTS HOUSE, висловив думку про те, що вітчизняні художники практично не мають змоги отримувати зворотній зв’язок зі споживачем, глядачем. «У нашій країні немає достатньої кількості арт-критики, аукціонів, фондів, інституцій ˗ всього того, що дає можливість говорити про розвиток мистецтва, його майбутнє», ˗ додав він у своїй промові.

Арт-критик, куратор Олександр Соловйов наголосив на тому, що смисловий посил виставки «Вони втомились» говорить не про втому як відмову від дій, а як констатацію певної ситуації, що склалася в культурному полі країні, та готовність художників й надалі продовжувати свою діяльність. «Наприкінці 1980-90-х років, коли панував період постмодернізму, існувало таке напівжартівливе, напівсерйозне поняття як «постмодерністська втома». Власне, «кінець мистецтва» світова культура переживала не раз. Все це підштовхувало митців до вирішення власних діалектичних проблем – пошуків початку, фіналу, стосовно і втоми теж. Найперше питання, яке мене хвилює в контексті нашої дискусії, ˗ це інституційна пустеля, яка існує ще від часів розпаду СРСР», — зауважив Соловйов.

http://cultprostir.ua/uk/news-single/eksperti-suchasnogo-mistectva-viznachili-kolo-yogo-problem

«ОНИ УСТАЛИ?» cultprostir.ua
БольшеСвернуть